Κενή Θέση Οδηγού/Κλητήρα, Αβάνα

Η Πρεσβεία της Κυπριακής Δημοκρατίας στην Αβάνα, δέχεται αιτήσεις για πλήρωση μίας θέσης Οδηγού/Κλητήρα για πλήρη απασχόληση. Η εργοδότηση θα γίνει σύμφωνα με τις «Οδηγίες για την Απασχόληση και τους Όρους Υπηρεσίας του Επιτόπιου Προσωπικού των Διπλωματικών Αποστολών της Κυπριακής Δημοκρατίας στο Εξωτερικό».

Καθήκοντα και Ευθύνες:
-  Μετακινήσεις του Αρχηγού Αποστολής σε επίσημες συναντήσεις και εκδηλώσεις.
-  Καθήκοντα κλητήρα.
-  Προετοιμασία του δρομολογίου για τις καθημερινές μετακινήσεις και των εντύπων του υπηρεσιακού οχήματος.
-  Φροντίδα του υπηρεσιακού οχήματος και γενική συντήρηση στην Πρεσβεία.
-  Οποιαδήποτε άλλα καθήκοντα ανατεθούν από τον Αρχηγό Αποστολής.

Προσόντα και Ικανότητες:
-  Απολυτήριο μέσης εκπαίδευσης
-  Άριστη γνώση της ισπανικής γλώσσας, γνώση της αγγλικής ή της ελληνικής γλώσσας θα θεωρηθεί πρόσθετο προσόν.
-  Άδεια οδήγησης τουλάχιστον πέντε ετών (χωρίς βαθμούς ποινής) και επαγγελματική άδεια οδηγού.
-  Άριστη γνώση της Αβάνας και των γύρω περιοχών.